Sport

Ważnym elementem sportowego życia szkoły jest istniejący od 6 lat Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki, którego nadrzędnym celem jest upowszechnianie koszykówki w szkołach wśród dzieci i młodzieży. W obecnym roku szkolnym szkoleniem objętych jest około 70 dziewcząt, które w sposób systematyczny i cykliczny pracują nad swoją sprawnością fizyczną oraz rozwijają talenty sportowe. W 4 grupach szkoleniowych pod opieką Rafała Wlizło i Anny Zielińskiej nasze uczennice mają możliwość świetnej zabawy, nabywanie pozytywnych wzorców i poprawę swojej kondycji.

Kolejnym znaczącym sukcesem naszych uczniów  w tym roku szkolnym 2021/2022 można zaliczyć występ naszych młodych koszykarek, którzy zajęły I miejsce w Finale Powiatu w koszykówce 3×3. Nasza reprezentację dziewcząt do zawodów przygotował Rafał Wlizło

W obecnym roku szkolnym nasze dziewczęta – piłkarki zanotowały świetny wynik w Finale Powiatu w piłce nożnej dziewcząt uzyskując II miejsce ulegając w finale 1:2 SP5. Dziewczęta do zawodów przygotowywał Rafał Wlizło

Do najważniejszych i znaczących sukcesów w tym roku szkolnym 2021/2022 można zaliczyć występ naszych piłkarzy nożnych, którzy zajęły I miejsce w Finale Powiatu oraz II miejsce w Finale Rejonu Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza reprezentację chłopców do zawodów przygotowywali Jarosław Makarewicz i Robert Różański

Ponadto nasze dziewczęta świetnie spisały się w Finale Powiatu w minikoszykówce dziewcząt zajmując II miejsce. Godne zauważenia jest to, że w naszej reprezentacji są aż 3 dziewczęta z klas IV, które w tak młodym wieku już stanowią o sile zespołu. Są to Lena Wlizło IV C, Marysia Majewska i Hania Slósarska IVB

Nasi uczniowie w tym roku szkolnym rywalizowali i odnosili sukcesy sportowe w rozgrywkach Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Nasi uczniowie startują w wielu konkurencjach i dyscyplinach rywalizując z innymi szkołami.

Nasze uczennice zanotowały świetny wynik podczas Finału Powiatu w siatkówce dziewcząt, w którym dziewczęta zajęły III miejsce. Do zawodów przygotowywał Rafał Wlizło

Kolejnym sukcesem naszych uczniów można zaliczyć występ naszych koszykarz, którzy zajęli II miejsce W Finale Powiatu w koszykówce chłopców pod opieką Pana Roberta Różańskiego

Do najważniejszych i znaczących sukcesów można zaliczyć występ naszych koszykarek, które zajęły I miejsce w Finale Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza reprezentacje tworzą uczennice klas sportowych VIII B i VII E pod kierunkiem Rafała Wlizło.

Turniej Finałowy Rejonu Biała Podlaska Szkół Podstawowych  w Piłce Nożnej

Chłopców odbył się 09.05.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej

W turnieju wzięło udział 4 zespoły: SP 2 Parczew,SP 2 Międzyrzec Podlaski,SP 1 Łuków,SP 2 Biała Podlaska

Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej rozegrała dwa spotkania. 1 mecz grupowy i mecz finałowy.W meczu grupowym nasza drużyna pokonała SP 1 Łuków 2:0 a w meczu finałowym ulegliśmy 1:2 SP 2 Parczew i tym samym zajęliśmy drugie miejsce.

Nasza szkoła reprezentowana była przez następujących uczniów:Karol

Czeczelewski,Szymon Twarowski,Maciej Fedoruk,Karol Misiejuk,Piotr

Weremko,Dawid Wojtkowski,Mikołaj Błaszko,Karol Czarnecki,Kacper Popławski,Szymon Kononiuk,Łukasz Paluch,Marceli Ochijewicz.

Turniej Finałowy Szkół Podstawowych Miasta Biała Podlaska w Koszykówce Chłpców odbył się 11.03.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 9.

W turnieju wzięło udział 5 zespołów: SP 2,SP 3,SP 5,SP 6,SP 9

Szkoła Podstawowa nr 2 rozegrała dwa spotkania.W meczu grupowym wygrała 10;6 z SP 6 i uległa  57:6 SP 9 w meczu o pierwsze miejsce , tym samym zejęła  miejsce drugie.

Nasza szkoła reprezentowana była przez następujących uczniów:Tymoteusz Szaniawski,Igor Tazin,Szymon Kononiuk,Karol Misiejuk,Piotr Maksymiuk,Dawid Wojtkowski,Mikołaj Błaszko,Karol Czarnecki,Konrad Filipiuk,Maciej Trochimiuk,Franciszek Ślósarski.

Turniej Finałowy Szkół Podstawowych Miasta Biała Podlaska w Piłce Nożnej Chłpców odbył się 25.04.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 9.

W turnieju wzięło udział 5 zespołów: SP 1,SP 2,SP 5,SP 6,SP 9

Szkoła Podstawowa nr 2 rozegrała trzy spotkania. 2 mecze grupowe i mecz finałowy.W meczech grupowych pokonała 9:0  SP 1 i 4:1 SP 6 w meczu o pierwsze miejsce wygrała 2:1 po rzutach karnych z SP 5.W regulaminowym czasie padł bezbramkowy remis.