Rezultaty projektu

SP2 na antenie

MÓWIĄ O NAS – SP2 na antenie 👍🎤📻

Dziś odwiedziła nas dziennikarka radia Eska2 🎤📻🎧

Pani wicedyrektor Justyna Stępka oraz uczniowie opowiadali o naszej strefie relaksu i realizowanych projektach Erasmus +

Projekt DIFFER3NT

Współpraca międzynarodowa trwa 👍💪

🇵🇱🇪🇸Działamy w projekcieDIFFER3NT🇪🇸🇵🇱

W grudniu i styczniu uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze szkoły w Besalu w Hiszpanii głosowali na najlepsze logo projektu. Do wyboru było kilkanaście propozycji stworzonych przez uczestników. Wybrano cztery, które uzyskały największą liczbę głosów. Ostateczne głosowanie wkrótce. 👍🤝 Powstały też elektroniczne plakaty jako efekt przemyśleń na temat różnic pomiędzy ludźmi-nie tylko tych, które zauważamy od razu . 🙋‍♀️💁🙆‍♂️Wszystkie prace zamieszczamy i podziwiamy w przestrzeni TwinSpace programu eTwinning. Kolejne niespodzianki niebawem…

Konkurs dla uczniów IV LO

HALO❓ HALO❓ CZY SĄ TU JACYŚ GRAFICY KOMPUTEROWI❓
W ramach podsumowania projektu Erasmus+ “Bądź kumplem
– zrozum i szanuj” realizowanego w Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia zapraszamy uczniów IV LO do udziału w konkursie❗

Co trzeba zrobić❓

👉 Wejdź na stronę SP2 i zapoznaj się z działaniami projektowymi aby znaleźć swoją inspirację.
LINIK

👉 Zaprojektuj plakat w formacie PNG ilustrujący hasło “Bądź kumplem – zrozum i szanuj”, który będzie promował postawę otwartości wobec uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych

👉 Wyślij pracę na adres: staszicbiala@wp.pl

👉 TERMIN: do 15 grudnia 2023❗

Strefa relaksu

Już jest! Już jest!

Nasza nowa strefa relaksu 🛋😌👏 bo szkoła to nie tylko ciężka praca.

Wczoraj przyjechały meble, zostały nam prace dekoratorskie.

Docelowo będzie to strefa bez telefonów 📵📵📵

Zapraszamy do odpoczynku i prosimy o nie stawianie plecaków na sofach. Niech służą nam jak najdłużej!

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe naszej inicjatywy.

Szkolenie rady pedagogicznej 30.01.2023

3..2..1.. start!

Rozpoczynamy kolejny rok współpracy ze szkołą w Hiszpanii🇪🇺🇪🇸🇵🇱

Z radością informujemy, że kolejne roczniki (klasa 6c, 6b i 7a) będą realizować projekrt etwinning “Different” we współpracy z kolegami z hiszpańskiego Besalu.

Dziś nauczyciele języka angielskiego p.Magda Korolczuk oraz p. Katarzyna Czajka opracowały harmonogram współpracy podczas spotkania online.

Działanie jest kontynuacją projektu Erasmus+ “Bądź kumplem – zrozum i szanuj”.

Sala do zajęć rewalidacji/pokój wyciszenie dla ucznia w kryzysie na terenie IVLO

Tworzymy pokój wyciszeń/salę do zajęć rewalidacji

Szkolenie rady pedagogicznej 30.01.2023

Projekt etwinning “Selfie”

W roku szkolnym 2022/23 klasa 7b realizowała całoroczny projekt etwinning „Selfie” we współpracy ze szkołą partnerską z Besalu oraz ich parterem z Walii. Celem projektu była praca z tematami z zakresu samoakceptacji, budowania obrazu siebie oraz szeroko rozumianym postrzeganiem. Uczniowie odbyli cztery spotkania online podczas, których grupy projektowe poznały się i wymieniły doświadczeniami z przeprowadzonych badań. Przeprowadzono serię lekcji godzin wychowawczych (we wszystkich klasach siódmych), których głownym tematem były lustra, budowanie własnej samooceny oraz wpływ innych ludzi na naszą akcoetację siebie. Po tych zajęciach uczniowie stworzyli cyfrowo swoje avatary, które wraz z avatarami kolegów z Hiszpanii posłużyły do stworzenia gry „Who is who”. Uczniowie wykorzystali grę podczas jednego z projektowych spotkań online. Następnie pracując w grupach wybrali tematy własnych badań tj. standardy piękna, neurony lustrzane, iluzje optyczne. Opracowane wnioski przedstawili w formie prezentacji power point. Na podstawie przeprowadzonych badań każda z grup stworzyła bajkę/historię w języku angielskim ilustrującą wyniki i morał z badań. Następnie, historie naszych uczniów zostały przesłane kolego z Hiszpanii którzy je zilustrowali. My zajęliśmy się ilustrowaniem opowieści z Hiszpanii.