Mobilności

Szkolenie metodyczne “Midfulness and meditation” 13-19.08.2023 Islandia

“Szkolenie metodyczne special needs and inclusive education” Reykjavik 13 -19.08. 2023

14 sierpnia kolejna grupa nauczycieli naszej szkoły rozpoczęła kursy metodyczne w ramach programu Erasmus+.

Pani psycholog Izabela Kuźmiuk oraz nauczyciel edb i geografii pani Adrianna Rogalska biorą udział w szkoleniu “Special needs and inclusive education” na temat pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Szkolenie metodyczne Identyfing barriers

Szkolimy się dla Was 🇮🇹🇵🇱🇪🇺

Z dumą informujemy, że nasza pedagog pani Monika Dziąg oraz nauczycuel języka angielskiego pani Katarzyna Czajka z sukcesem ukończyły kurs metodyczny “Identifying Barriers to Learning – A Special Educational Needs” w Palermo. Umożliwi to efektywniejszą pracę z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych w naszej szkole.

Gratulujemy!

Szkolenie metodyczne Identifying Barriers to Learning – A Special Educational Needs (SENI) Palermo 31.08-05.08.2023

W poniedzialek 31 lipca nasza pedagog pani Monika Dziąg oraz nauczyciel języka angielskiego pani Katarzyna Czajka rozpoczęły kurs metodyczny “Identifying Barriers to Learning – A Special Educational Needs” w Palermo. Razem z nauczycielami z Litwy, Hiszpanii, Austrii i Słowacji zgłębiają tajniki edukacji włączającej.

Kurs metodyczny “Wellbeing in schools” Amsterdam 20-24.03.2023

Pani wicedyrektor Justyna Stępka oraz pani Agata Harasimiuk nauczyciel jezyka angielskiego kontynuują kurs w Amsterdamie. Nasze nauczycielki zajmowały się zagadnieniami redukowania stresu podczas lekcji, pobudzania do twórczego myślenia, wspierania pozytywnych emocji w klasie.

Szkolenie metodyczne “Drama techniques.Developing self expression, social and communicative skills for all” – Ateny 2022

3 październik pani wicedyrektor Katarzyna Kulicka oraz pani Joanna Ostrowska rozpoczęły kurs metodyczny z zakresu wykorzystania technik teatralnych w edukacji włączającej. Kurs “Drama techniques” realizowany jest w Atenach w ramach projektu “Bądź kumplem – zrozum i szanuj” programu Eramsus+

Kurs “Drama techniques” prowadzony przez profesjonalną aktorkę ateńską umożliwia zapoznanie się z ćwiczeniami na koncentrację, pamięć i refleks oraz wykorzystanie ich w pracy z uczniem. Ponadto zajęcia dają możliwość przećwiczenia gier i zabaw integracyjnych oraz włączających. Każda prezentowana technika ma na celu rozwijanie kreatywności, wyobraźni oraz komunikacji niewerbalnej dzieci i młodzieży.

Szkolenie metodyczne „Conflict Management in Schools” – Portugalia 2022

W dniach 27.11 – 02.12. 2022r. p. Małgorzata Górak- nauczyciel języka francuskiego i angielskiego oraz p. Agnieszka Maksymiuk- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w kursie metodycznym w Portugalii. W czasie szkolenia nasi nauczyciele poznali techniki rozwiązywania konfliktów w szkole oraz dowiedzieli się w jaki sposób wesprzeć rodziców i uczniów w codziennym pokonywaniu trudności. Kurs „Conflict Management in Schools” to nie tylko wykłady i warsztaty, ale również bogaty program kulturalny.