Autor: Beata Szeniawska

KONKURS „DZIWNY JEST TEN ŚWIAT”

Uczeń klasy 7a, Mikołaj Nowicki został laureatem V Edycji Konkursu Literackiego ,,Dziwny jest ten świat”, który organizowany jest przez IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. Nauczyciel przygotowujący – p. Joanna Połujańska. Gratulujemy!

Artystyczny sukces Mateusza Lewkowicza

Uczeń naszej szkoły, Mateusz Lewkowicz z kl. 8 f zdobył tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie plastycznym “Oddaj krew – ratuj życie “. Na konkurs w kategorii klas 6-8 wpłynęło 1046 prac. Brawo Mateusz!!! Gratulacje!!!

TYDZIEŃ MATEMATYKI – PODSUMOWANIE I EDYCJI

Konkurs na logo Tygodnia Matematyki: I miejsce – Maja Zajdel klasa 6a II miejsce – Julia Sosenko klasa 5a III miejsce – Anna Gromisz 5c „Zapamiętaj liczbę Pi”: I miejsce – Maria Charewicz klasa 5a Uczennica zapamiętując 216 cyfr po przecinku w liczbie Pi pobiła swój ubiegłoroczny rekord. II miejsce – Bruno Szczerbetka klasa 8d III miejsce – Michalina Kamińska klasa 4 a „Z ortografią za pan brat”: Z dyktandem…

SUKCES SPORTOWY ANTKA ZIELIŃSKIEGO

Wicemistrzostwo Antka Zielińskiego z klasy Vc w Międzynarodowych Mistrzostwach Europy w Hadze w kumite, w kategorii juniorów. Zawody zgromadziły reprezentacje z całego świata. Rywalizacje stoczyli zawodnicy z Holandii, Maroko, Belgii, Niemiec, Iranu, Francji, Polski. Jesteśmy dumni z Twojego zwycięstwa i srebrnego, mistrzowskiego medalu. WIELKIE GRATULACJE!

SUKCES KOSZYKARSKIEJ DRUŻYNY DZIEWCZĄT

31 marca nasze koszykarki wywaIczyły I miejsce w województwie w rozgrywkach koszykówki dziewcząt. Brawa dla naszego trenera pana Rafała Wlizło i wspaniałych dziewcząt! Gratulacje!

SPORTOWY SUKCES MILANY DRULIAK

Milana Druliak uczennica klasy 6c zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Gimnastyki Artystycznej w Kłodzku w kategorii indywidualny układ i duet, jednocześnie została Królową turnieju spośród 400 uczestników. GRATULUJEMY!!!

SUKCES JULII SOSENKO Z KL. V A

Julia zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Fotograficznym „HALO, TU TUWIM” w kategorii foto 11-13 lat. Konkurs był organizowany przez Pałac Młodzieży w Łodzi. Gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów.

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Plastycznym

Zuzia Gromadzka z kl. 8 f zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Plastycznym „Matematyczna manufaktura”. Gratulujemy uczennicy i opiekunowi – p. Marzenie Majchrzak.

Dziewczęta z „Dwójki” najlepsze w mieście w drużynowym tenisie stołowym.

W dniu 16.02.2023 r. odbyły się Finały Miasta w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę pod opieką. p. A.Chojnowskiej reprezentowali uczniowie z klasy VII A : Zlata Kirysiuk, Adela Siłuszyk, Klara Korolczuk, Stanisław Sobczuk i Adrian Szumiło. Po zaciętej walce dziewczęta zajęły I miejsce i awans do rozgrywek rejonowych, a chłopcy uplasowali się na miejscu V. Gratulujemy!

STYPENDIUM ARTYSTYCZNE PAULINY BOROWSKIEJ

Z dumą informujemy, że uczennica klasy 6a Paulina Borowska otrzymała stypendium artystyczne prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka. Paulina realizuje się w dziedzinie grafiki komputerowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.