PODSUMOWANIE XI Edycji Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2025/2026-„Polska pod zaborami”

W dniu13maja 2026 r. o godzinie 16.00 wZespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej odbyło się podsumowanie tegorocznej Ligi Historycznej,  której celem jest rozwijanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz szacunku wobec własnego państwa i jego historii.

Uczniowie zmagali się w kilkuetapowym turnieju z wiedzy historycznej.

Laureatami ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia zostali:

Klasy V:         Ksawery Miszkiniuk 5 miejsce

Klasy VII:       Wojciech Hałasa 2 miejsce

                         Bronisław Sadowski 7 miejsce

Klasy VIII:      Maja Kulawiec 5 miejsce

Reprezentanci:

Klasy VIII: Anna Gromisz, Bartosz Rosa, Jakub Górnicki, Siamon Zialenski.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W podsumowaniu uczestniczyły władze miasta oraz pomysłodawcy turnieju, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele historii poszczególnych szkół, rodzice laureatów Ligi Historycznej. Dziękujemy za obecność.

Słowa wdzięczności kierujemy do organizatorów za umożliwienie uczniom rozwijania swoich pasji.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom pięknych sukcesów!

Zachęcamy do uczestnictwa w przyszłych edycjach.